Dla naszych nowych dzieci stworzyliśmy specjalny program adaptacyjny:
„Pierwsze kroki w Kompozycji Radości”

Dostosowując się do aktywnie zawodowych rodziców oraz indywidualnych potrzeb dzieci rozbudowaliśmy nasz program i proponujemy kilka sprawdzonych rozwiązań adaptacyjnych:

  • Indywidualne spotkania adaptacyjne – dla dzieci, które rozpoczynają adaptację w trakcie roku szkolnego proponujemy indywidualne programy adaptacyjne dostosowane do potrzeb naszych przyszłych przedszkolaków. Prosimy o wcześniejsze umówienie spotkania (tel. 537 977 922)

Wtorki z Kompozycją Radości 

Codziennie Dzieci z Rodzicami mogą bawić się wspólnie z nami na bezpłatnych spotkaniach adaptacyjnych. W zajęciach adaptacyjnych biorą udział dzieci, których Rodzice są dopiero w trakcie poszukiwań odpowiedniej, dla nich placówki oraz te, które są już zapisane do naszego przedszkola na kolejny rok szkolny. Zapraszamy na zajęcia przedszkolne i żłobkowe, podczas których zainteresowani naszym przedszkolem lub żłobkiem Rodzice mogą poznać nasze metody pracy, obejrzeć nasze sale i porozmawiać z dyrekcją – a dzieci  – po prostu dobrze się bawić.

Zajęcia odbywające się codziennie, mają charakter otwartej grupy zabawowej, składają się z:

  • części integracyjnej wykorzystującej elementy pedagogiki zabawy,
  • części z zabawami muzycznymi i śpiewem zaczynamy Śpiewankami prowadzonymi przez p. Dagmarę Wiadro
  • tematycznych zajęć plastycznych,
  • oraz swobodnej zabawy, w czasie, której najłatwiej nawiązać pierwsze kontakty z rówieśnikami.

Udział w zajęciach jest bezpłatny

Prosimy wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych tel. 573 977 922 lub poprzez formularz zgłoszeniowy.


  • Spotkania adaptacyjne – możecie Państwo przebywać z dzieckiem na terenie naszego przedszkola aktywnie i twórczo spędzając czas, a nasi profesjonalnie przygotowani nauczyciele zapewnią dziecku poczucie bezpieczeństwa. Szczegółowy program adaptacyjny jest dostosowany do potrzeb grupy wiekowej. Szczegółowy plan sierpniowych zajęć adaptacyjnych zostanie przekazany rodzicom w lipcu.

Dzięki zajęciom adaptacyjnym w Przedszkolu Kompozycja Radości dzieci mają  poczucie psychologicznego bezpieczeństwa, ponieważ na zajęciach mogą przebywać z osobami bliskimi. Ta sytuacja pomaga naszym przyszłym przedszkolakom na poznanie przedszkola w warunkach komfortu  psychicznego, gdzie mogą czuć się swobodnie, jak u siebie w domu.